Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění

Názory na to, jaké je nejlepší cestovní pojištění se mohou lišit. Někdo preferuje cenu pojistky a jiný zase obsah pojistné ochrany v rámci uzavřené pojistné smlouvy. No, asi by bylo nejlepší získat oboje najednou. Je všeobecně známo, že cena pojistky na cestu se odvíjí od několika faktorů. Mezi ně patří například – typ cesty, cíl cesty, datum odjezdu a příjezdu. Cena za cestovní pojištění je závislá i na pojišťovaných osobách. Rozhoduje věk a počet osob. Zvýhodněné ceny pojistky lze získat pro rodiny, nebo pro skupiny osob. Dále cenu ovlivňuje činnost, kterou klienti budou v cíli cesty provozovat. Může se jednat o rekreační, nebo poznávací cesty, ale i pracovní, či studijní. Od toho se potom odvíjí rozsah pojistné ochrany v rámci uzavřené pojistné smlouvy na nejlepší cestovní pojištění.

pláž a moře

Jaká jsou základní pojistitelná rizika

Nejlepší cestovní pojištění by se dalo také vyhodnotit podle pojistitelných rizik. Určitě by v základním pojistném balíčku nemělo chybět pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a osobních věcí. Důležité je také sjednání asistenčních služeb a pojištění storna zájezdu. Cestovní pojištění lze uzavřít také na nejrůznější sporty, které se rozlišují na rekreační, rizikové a extrémní. V závislosti na sportovní činnosti se dá připojistit i sportovní vybavení.

Jak získat výhodnou cenu

Nejlepší cestovní pojištění asi každý posuzuje podle ceny, za kterou si pořídí požadovanou pojistnou ochranu. Možná, že nevíte, že lze získat různé slevy. Čas od času pojišťovny vyhlašují akce, při kterých poskytují svým klientům slevy na pojistném. Další zvýhodnění ceny pojistky se dá získat při online uzavírání pojistné smlouvy. Další z možností získání slevy je uzavření vícera pojistek u stejné pojišťovny, ta to potom zohlední při kalkulaci ceny.